خانه کمد دیواری
صفحه را به اشتراک بگذار

کمد دیواری

در فضای کمد دیواری لازم است سلیقه خریدار از جهت ظاهری و فنی اعمال شود. جهت نیل به این هدف تیم طراحی شرکت بعد از جلسات اولیه با خریداران محترم و اندازه گیری های اولیه کار طراحی کمد دیواری را شروع کرده و پس از اتمام نتایج مربوطه را در اختیار خریدار قرار می دهند پس از بررسی و تجزیه و تحلیل از طرف خریداران و رویت نقشه های کمد به صورت طرح های منظم و منسجم و اعمال نظر ، طرح ها در چندین مرحله اصلاح شده و نتیجه نهایی بعد از تایید خریداران برای تولید ارسال می گردد.

روشنایی در کمدها:

اخیرا با توجه به گسترش تنوع در طراحی داخلی کمدها و توجه بیشتر استفاده کنندگان به جزییات داخلی ، روشنایی به مبحث مهمی تبدیل شده و شرکت درسا برای رسیدن به این هدف با استفاده از سنسورهای حرکتی و لامپ و اجزای با کیفیت نور بسیار مناسبی را در داخل کمدهای دیواری بر اساس درخواست خریداران ارائه می نماید.

طراحی در کمد دیواری:
طراحان و استفاده کنندگان کمدهای دیواری در جهت رسیدن به اهداف خود در مورد مصرف بودن فضای داخلی توجه ویژه ای به مبحث طراحی دارند و برای نیل به این منظور واحد طراحی شرکت درسا با استفاده از نظریات خریداران طرح های خود را آماده نموده و با سلیقه ایشان متناسب می نمایند.

ساخت کمد دیواری:
فضای مورد استفاده به غیر از جنبه زیبایی و رفع نیاز های استفاده کنندگان که قطعا مورد توجه کارشناسان شرکت درسا قرار می گیرد از جهت تولید و نصب بایستی به گونه ای عمل شود که یک کمد در طول زمان استفاده کیفیت اولیه خود را حفظ نماید بدین منظور بدنه کمدهای دیواری به صورت باکس های مختلف ساخته شده و در فضای کمدی به هم و به دیوارها متصل می شوند که کاملا مستحکم بوده و ساختار فنی و مهندسی لازمه را برخودار می باشند.

اکسسوری در کمد دیواری :
ازدیاد تنوع در سلیقه های خریداران باعث بوجود آمدن اکسسوری های بسیار متنوعی شده و شرکت درسا نیز در جهت برآورده کردن خواسته های خریداران و مشتریان خود پیشنهادات مختلف و گوناگونی دارد. آینه ، گاوصندوق ، رگال بازویی ، جاکفشی ، جای پیراهن و … نمونه کوچکی از این تعداد بیشمار می باشد که بنا به نیاز و خواسته مشتریان می تواند در فضای کمد دیواری استفاده گردد. در این زمینه برندهای مختلف ایرانی و خارجی نیز وجود دارند که اکسسوری های مختلفی را تولید می کنند.

طراحی کمدهای دیواری

بدیهی مسئولیت عدم تطابق کمد های اجرا شده با طرح های تایید شده نهایی به عهده شرکت درسا می باشد.

رنگ در کمد دیواری :

رنگ درب ها و بدنه ی یونیت کمدها وابسته به سلیقه ی خریدار و فاکتورهای طراحی بوده و تنوع زیادی دارند. تناسب رنگ این دو قسمت با هم و همچنین فضای اطراف و المان های دیگر موجود در ساختمان در زیباتر شدن کمدهای دیواری نقش اساسی را دارد. بدیهی است تاثیر رنگ درب ها در فضای خانه از تاثیر رنگ بدنه ی داخل بسیار بیشتر می باشد.

سبک های مختلف در طراحی در کمد دیواری:
طراحان و معماران در طراحی شکل و رنگ درب ها از سبک های متعددی استفاده می کنند. کلاسیک ، مدرن ، نیمه مدرن و نیمه کلاسیک و پست مدرن و یا تلفیقی از این سبک ها ایده های مختلف در این زمینه می باشند. طراحان سعی می کنند این سبک انتخاب شده را علاوه به کمد دیواری در آیتم های دیگر همچون درب ، نما ، کابینت و … لحاظ کرده و در یک خط فکری حرکت کنند.

یراق آلات در کمد دیواری:
یراق آلات در بیشتر موارد مربوط به مکانیسم های بازکننده ی درب کمد اطلاق می شود. لولای های معمولی با آرام بند و دستگیره ، لولاهای بدون فنر و مکانیسم تاچ ،مکانیسم ریلی یا کشویی با ترمز های مربوطه ، مکانیسم آکاردئونی با لولا و ریل های مربوطه جز انواع یراق مورد استفاده در کمدهای دیواری شرکت درسا می باشند. برندها و مارک های مختلف با سطوح کیفی متفاوت در زمینه ی تولید این یراق آلات فعال هستند.

کمد دیواری استاندارد:
متریال کمد های استاندارد در شرکت درسا شامل بدنه ی نئوپان طرح کتان ، طبقه بندی داخل یونیت مطابق با سلیقه ی خریدار ، دستگیره ی میله ای رنگ کروم ، لولا و آرام بند هفله آلمان ، درب MDF فلت 16 میل روکش PVC یا ملامینه برند AGT، رگال بیضی شکل ، پایه های کمدی تکنوآ ترک و دورکوب و قرنیز هم رنگ درب می باشند. تغییر ایتم های استاندارد فوق در صورت درخواست خریدار قابل انجام می باشند.

 

مقالات مرتبط با کمد دیواری

معرفی انواع کمد دیواری:
کمد دیواری

کمد دیواری ممبران :
اخیرا در جهت ایجاد تنوع بیشتر در درب های کمد دیواری از روش روکش کردن جدیدی به نام ممبران استفاده می شود که کمدهای ساخته شده با این نوع درب ها را کمد ممبران می نامند. از نظر قیمتی این کمد دیواری حد فاصل کمدهای فلت و چوبی هستند یعنی می توان ظاهر کلاسیک کمد را با قیمت کمتری نسبت به کمد چوب بدست آورد بدیهی است کیفیت روکش و شرکت ها و ماشین آلات مورد استفاده در کیفیت محصول نهایی موثر است.

کمد دیواری پروفیلی:
در این نوع کمد دیواری از درب هایی استفاده می شوند که از قطعات مختلف متصل شده به هم بوجود می آیند. اصطلاحا قطعه درب یک تکه نبوده و از کلاف دور و قاب وسط تشکیل می شوند. روکش آنها می تواند pvc یا چوب بوده ولیکن مغز قطعه MDF می باشد. کیفیت و ماندگاری بهتری نسبت به درب های فلت داشته و همچنین ظاهر پر کارتری دارد.

کمد تخت خواب شو:
در سالهای اخیر مکانیسمی به بازار آمده که می توان با استفاده از آن کمدی ساخت که قسمتی از آن به هنگام لزوم تبدیل به تخت خواب شده و مورد استفاده قرار می گیرد. این مکانیسم انواع مدل های مختلفی داشته و می توان با استفاده از یک مکانیسم با کیفیت اروپایی ، طراحی خوب و تولید و اجرای خوب یک تخت خواب و یک کمد دیواری را در کنار هم استفاده کرد.

دستگیره مخفی در کمد دیواری:
برای باز و بسته کردن درب های کمد دیواری و یا کشوها روش های مختلفی وجود داشته دارد ولیکن تولیدکنندگان با پیشرفت تکنولوژی و تغییر ذائقه ها مخصوصا در سبک های مدرن به دنبال راهی بودند که هم سادگی باز و بسته شدن درب رعایت شود و هم المان و آیتم بیشتری را در ظاهر اجرا شده دیده نشود. بدین منظور دستگیره مخفی که در واقع قسمتی از خود درب که با نوع اجرا تبدیل به بازکننده درب می شود بوجود آمد یعنی باز کردن بدون استفاده از دستگیره خارجی .


نقش فضا در کمد دیواری:
کمد دیواری

بیشتر سازندگان ساختمان در هنگام طراحی و ساخت آپارتمان ها به فضای کمد دیواری نگاه ویژه ای نداشته و اکثرا قسمت هایی از اتاق ها و واحد که فضای مرده به حساب می آید جهت ساخت کمد اختصاص می دهند. در حالیکه مصرف کننده نهایی واحد و بیشتر خانم ها به این فضا نگاه کاملا کاربردی تر داشته و برایشان بسیار مهم است یک جای بزرگ و متمایز و در قسمت های مختلف ساختمان برای کمد دیواری داشته باشند.


کمددیواری میهمان:
کمد دیواری

در برخی از واحدها اتاق مخصوص میهمان وجود دارد. در این واحدها به جهت حضور میهمان در این اتاق کمد دیواری که نصب می شود بر اساس این نوع نیاز بایستی طراحی شود. این طراحی حالت اختصاصی نداشته و بیشتر جنبه عمومی دارد. جای رختخواب ، جای چمدان و … جزو طراحی داخل کمد بوده و فضای راحتی را برای استفاده فراهم می آورد. دسترسی راحت ، سیستم بازشو عمومی نیز در این کمد رعایت می شود.


نقشه های طراحی کمد دیواری

کمد دیواری

قراردادهای کمد دیواری به صورت کلی بر اساس اعلام خریدار و یا برداشت اولیه همکاران فنی شرکت درسا منعقد شده و پس از مرحله ی اندازه گیری کامل ، طراحی اولیه و تغییرات در طرح ها و تایید نهایی طرح ، بر اساس فاکتورهای قرارداد و قیمت های مورد توافق در قرارداد به صورت جز به جز در داخل فایلی تقدیم خریدار می گردد. حال خریدار با رویت قیمت نهایی و کاملا مشخص می تواند دستور انجام قرارداد را صادر نماید. شفاف بودن این مدارک به خریدار این اطمینان را می دهد که می تواند با آرامش کامل انتخاب خود را انجام دهد.


قیمت گذاری نهایی کمد دیواری
کمد دیواری

قراردادهای کمد دیواری به صورت کلی بر اساس اعلام خریدار و یا برداشت اولیه همکاران فنی شرکت درسا منعقد شده و پس از مرحله ی اندازه گیری کامل ، طراحی اولیه و تغییرات در طرح ها و تایید نهایی طرح ، بر اساس فاکتورهای قرارداد و قیمت های مورد توافق در قرارداد به صورت جز به جز در داخل فایلی تقدیم خریدار می گردد. حال خریدار با رویت قیمت نهایی و کاملا مشخص می تواند دستور انجام قرارداد را صادر نماید. شفاف بودن این مدارک به خریدار این اطمینان را می دهد که می تواند با آرامش کامل انتخاب خود را انجام دهد.


مزایا و معایب انواع سیستم های بازشو درب کمد دیواری
کمد دیواری

الف)سیستم بازشو لولایی آرام بند:
در این سیستم بر اساس ارتفاع درب تعدادی لولای فنردار استفاده شده و درب ها به وسیله لولا به بدنه کمد دیواری متصل می شوند. بعضی از لولاها خود آرام بند بوده و برخی دیگر آرام بند مجزا دارند که به روی لولا نصب می شود. برای باز کردن درب از انواع مختلف دستگیره ها استفاده می شود. در مواردی استثنایی طراحی خود درب به صورتی است که نیازی به دستگیره ندارد. از نظر فنی این سیستم ماندگاری بالاتری نسبت به بقیه مکانیسم ها دارد.

ب) سیستم بازشو تاچ یا فشاری:
در این مکانیسم از لولاهای بدون فنر استفاده شده و درب بوسیله مکانیسم آهنربایی وصل شده به درب و بدنه ، بسته می شود و برای باز کردن درب ها باید درب را رو به بدنه فشار داد تا آهنربا آزاد شده و درب کمد دیواری باز شود. این مکانیسم برای فضاهای مدرن بسیار مناسب بوده و طرح درب کاملا خلوت به نظر می آید.

ج)مکانیسم ریلی بازشو درب:
در این مکانیسم درب کمد دیواری داخل یک ریل بوسیله لوازم مربوطه حرکت کرده و به هنگام بسته شدن توسط یک آرام بند مهار می شود تا از ضربه زدن درب به بدنه جلوگیری شود. این مکانیسم به فضای باز شدن درب در محیط نیازی نداشته و در محیط های کوچک کاملا مفید می باشد. ریل های مورد استفاده بایستی کیفیت بالایی داشته باشد تا در مرور زمان دچار آسیب نشود.

د) مکانیسم بازشو ریلی آکاردئونی:
در این مکانیسم از ریل و متعلقات مربوط استفاده می شود ولیکن درب ها به روی هم جمع شده و فضای بیشتری جهت استفاده نسبت به درب های ریلی معمولی در کمد دیواری ایجاد می نماید. این مکانیسم دقت اجرای بالاتری نسبت به سایر مکانیسم ها داشته و حساست بیشتری را نیاز دارد. بیشتر مکانیسم های با برندهای متفرقه در بازار کیفیت خوبی نداشته و خیلی زود کارایی خود را از دست می دهند.


طراحی و ساخت کمد دیواری
کمد دیواری

داشتن کمد دیواری یک امتیاز بزرگ برای آپارتمان های نقلی است . ساخت کمد دیواری در منزل، طراحی کمد لباس و کمد دیواری پذیرایی یکی از سرویس های محبوب هوم سرویز است که توسط استادکاران با تجربه و آموزش دیده انجام می شود. همیاران متخصص هوم سرویز ابعاد و اندازه کمد دیواری را با توجه به فضای موجود در نظر می گیرند.

ساخت چهارچوب کمد دیواری با متریال مقاوم در استحکام آن نقش دارد لذا بهترین مواد اولیه برای قالب بندی و ساخت کمد دیواری پذیرایی به کار می رود. برای سفارش طراحی و ساخت کمد دیواری می توانید با تماس تلفنی و یا ثبت درخواست در سامانه هوم سرویز اقدام کنید. انواع مدل کمد دیواری mdf در حیطه کاری ما قرار دارد. همه مراحل ساخت کمد دیواری در کارگاه انجام می شود و فقط نصب کمد دیواری در محل اجرا می شود.