خانه کمد دیواری
صفحه را به اشتراک بگذار

کمد دیواری

در فضای کمد دیواری لازم است سلیقه خریدار از جهت ظاهری و فنی اعمال شود. جهت نیل به این هدف تیم طراحی شرکت بعد از جلسات اولیه با خریداران محترم و اندازه گیری های اولیه کار طراحی کمد دیواری را شروع کرده و پس از اتمام نتایج مربوطه را در اختیار خریدار قرار می دهند پس از بررسی و تجزیه و تحلیل از طرف خریداران و رویت نقشه های کمد به صورت طرح های منظم و منسجم و اعمال نظر ، طرح ها در چندین مرحله اصلاح شده و نتیجه نهایی بعد از تایید خریداران برای تولید ارسال می گردد.

روشنایی در کمدها:

اخیرا با توجه به گسترش تنوع در طراحی داخلی کمدها و توجه بیشتر استفاده کنندگان به جزییات داخلی ، روشنایی به مبحث مهمی تبدیل شده و شرکت درسا برای رسیدن به این هدف با استفاده از سنسورهای حرکتی و لامپ و اجزای با کیفیت نور بسیار مناسبی را در داخل کمدهای دیواری بر اساس درخواست خریداران ارائه می نماید.

طراحی در کمد دیواری:
طراحان و استفاده کنندگان کمدهای دیواری در جهت رسیدن به اهداف خود در مورد مصرف بودن فضای داخلی توجه ویژه ای به مبحث طراحی دارند و برای نیل به این منظور واحد طراحی شرکت درسا با استفاده از نظریات خریداران طرح های خود را آماده نموده و با سلیقه ایشان متناسب می نمایند.

ساخت کمد دیواری:
فضای مورد استفاده به غیر از جنبه زیبایی و رفع نیاز های استفاده کنندگان که قطعا مورد توجه کارشناسان شرکت درسا قرار می گیرد از جهت تولید و نصب بایستی به گونه ای عمل شود که یک کمد در طول زمان استفاده کیفیت اولیه خود را حفظ نماید بدین منظور بدنه کمدهای دیواری به صورت باکس های مختلف ساخته شده و در فضای کمدی به هم و به دیوارها متصل می شوند که کاملا مستحکم بوده و ساختار فنی و مهندسی لازمه را برخودار می باشند.

اکسسوری در کمد دیواری :
ازدیاد تنوع در سلیقه های خریداران باعث بوجود آمدن اکسسوری های بسیار متنوعی شده و شرکت درسا نیز در جهت برآورده کردن خواسته های خریداران و مشتریان خود پیشنهادات مختلف و گوناگونی دارد. آینه ، گاوصندوق ، رگال بازویی ، جاکفشی ، جای پیراهن و … نمونه کوچکی از این تعداد بیشمار می باشد که بنا به نیاز و خواسته مشتریان می تواند در فضای کمد دیواری استفاده گردد. در این زمینه برندهای مختلف ایرانی و خارجی نیز وجود دارند که اکسسوری های مختلفی را تولید می کنند.

طراحی کمدهای دیواری

بدیهی مسئولیت عدم تطابق کمد های اجرا شده با طرح های تایید شده نهایی به عهده شرکت درسا می باشد.

رنگ در کمد دیواری :

رنگ درب ها و بدنه ی یونیت کمدها وابسته به سلیقه ی خریدار و فاکتورهای طراحی بوده و تنوع زیادی دارند. تناسب رنگ این دو قسمت با هم و همچنین فضای اطراف و المان های دیگر موجود در ساختمان در زیباتر شدن کمدهای دیواری نقش اساسی را دارد. بدیهی است تاثیر رنگ درب ها در فضای خانه از تاثیر رنگ بدنه ی داخل بسیار بیشتر می باشد.

سبک های مختلف در طراحی در کمد دیواری:
طراحان و معماران در طراحی شکل و رنگ درب ها از سبک های متعددی استفاده می کنند. کلاسیک ، مدرن ، نیمه مدرن و نیمه کلاسیک و پست مدرن و یا تلفیقی از این سبک ها ایده های مختلف در این زمینه می باشند. طراحان سعی می کنند این سبک انتخاب شده را علاوه به کمد دیواری در آیتم های دیگر همچون درب ، نما ، کابینت و … لحاظ کرده و در یک خط فکری حرکت کنند.

یراق آلات در کمد دیواری:
یراق آلات در بیشتر موارد مربوط به مکانیسم های بازکننده ی درب کمد اطلاق می شود. لولای های معمولی با آرام بند و دستگیره ، لولاهای بدون فنر و مکانیسم تاچ ،مکانیسم ریلی یا کشویی با ترمز های مربوطه ، مکانیسم آکاردئونی با لولا و ریل های مربوطه جز انواع یراق مورد استفاده در کمدهای دیواری شرکت درسا می باشند. برندها و مارک های مختلف با سطوح کیفی متفاوت در زمینه ی تولید این یراق آلات فعال هستند.

کمد دیواری استاندارد:
متریال کمد های استاندارد در شرکت درسا شامل بدنه ی نئوپان طرح کتان ، طبقه بندی داخل یونیت مطابق با سلیقه ی خریدار ، دستگیره ی میله ای رنگ کروم ، لولا و آرام بند هفله آلمان ، درب MDF فلت 16 میل روکش PVC یا ملامینه برند AGT، رگال بیضی شکل ، پایه های کمدی تکنوآ ترک و دورکوب و قرنیز هم رنگ درب می باشند. تغییر ایتم های استاندارد فوق در صورت درخواست خریدار قابل انجام می باشند.