درب ها یا چهارچوب های سفارشی، درب چوبی یا چهارچوبهایی در اندازه های غیراستاندارد هستند که بنا به هر شرایطی به آن نیاز پیدا خواهید کرد کافی است با گذاشتن یک سفارش درب چوبی دلخواه خود را به خانه بیاورید.
تقریبا تمام قسمتهای درب قابل سفارش دادن است. شما می توانید هر بخش از درب را متناسب با نیازهای طراحی خود سفارش دهید.از جنس آن گرفته تا نوع روکش و مدل، طول، عرض، ارتفاع و ضخامت همینطور ابزار و یراق آلات و لوازم جانبی آن. همه اینها می تواند بنا بر نیازهای طراحی شما سفارش داده شده و ساخته شود.ممکن است تمایل داشته باشید هم درب ویژه ای را سفارش دهید و هم از یک سیستم ویژه امنیتی با داشتن قفل های ویژه برای امنیت درب منزل یا محل کار خود استفاده کنید. پس تأمل نکنید انتخاب کنید و سفارش دهید.
عموما” هر نوع درب با هر مدل و اندازه ای قابل نصب است. اما درب های سفارشی شرایط ویژه ای دارند. یک بعد سفارش دادن درب، به نحوه برخورد شما به دریافت کالای سفارشی تان باز می گردد. ( آیا می توانید بدون رؤیت مدل و لمس جنس کالایی را سفارش دهید؟ آیا عادت به خرید کالاهای سفارشی دارید؟) البته شما می توانید قبل از سفارش درب چوبی با مراجعه به بازار از جنس و مدل مورد علاقه تان اطمینان حاصل کنید و بعد برای محل مورد نظر دربی با ابعاد خاص و و سیستم های ویژه امنیتی سفارش بگذارید.
نکته بسیار مهم و اولویت اول شما در سفارش درب، استحکام آن است. پیش آمده هنگامیکه دربی را با مدل خاص و منحصربه فرد سفارش می دهید و بسیار هم از نظر ظاهر از آن راضی هستید به مرور زمان متوجه عدم کیفیت آن شده و به ناچار مجبور به تعویض آن می شوید. پس اطمینان از محل ساخت و آگاهی کامل از کیفیت محصولات کارخانه مورد نظر می تواند فاکتور اطمینان بخشی در دریافت آنچه که شما خواسته اید باشد. استفاده از روکش های نامناسب، نوار لبه ها ی بی کیفیت، چسبها و اتصالات بی دوام همگی می توانند در استحکام درب تآثیر بگذارند. پس همانطور که می بینید برای سفارشی کردن درب ها، همه نکات را باید لحاظ کرد چون درب ها از اجزای مهم ساختمان هستند که ماندگاری، حرف اول را در انتخاب آنها می زند.