الف)سیستم بازشو لولایی آرام بند:
در این سیستم بر اساس ارتفاع درب تعدادی لولای فنردار استفاده شده و درب ها به وسیله لولا به بدنه کمد دیواری متصل می شوند. بعضی از لولاها خود آرام بند بوده و برخی دیگر آرام بند مجزا دارند که به روی لولا نصب می شود. برای باز کردن درب از انواع مختلف دستگیره ها استفاده می شود. در مواردی استثنایی طراحی خود درب به صورتی است که نیازی به دستگیره ندارد. از نظر فنی این سیستم ماندگاری بالاتری نسبت به بقیه مکانیسم ها دارد.

ب) سیستم بازشو تاچ یا فشاری:
در این مکانیسم از لولاهای بدون فنر استفاده شده و درب بوسیله مکانیسم آهنربایی وصل شده به درب و بدنه ، بسته می شود و برای باز کردن درب ها باید درب را رو به بدنه فشار داد تا آهنربا آزاد شده و درب کمد دیواری باز شود. این مکانیسم برای فضاهای مدرن بسیار مناسب بوده و طرح درب کاملا خلوت به نظر می آید.

ج)مکانیسم ریلی بازشو درب:
در این مکانیسم درب کمد دیواری داخل یک ریل بوسیله لوازم مربوطه حرکت کرده و به هنگام بسته شدن توسط یک آرام بند مهار می شود تا از ضربه زدن درب به بدنه جلوگیری شود. این مکانیسم به فضای باز شدن درب در محیط نیازی نداشته و در محیط های کوچک کاملا مفید می باشد. ریل های مورد استفاده بایستی کیفیت بالایی داشته باشد تا در مرور زمان دچار آسیب نشود.

د) مکانیسم بازشو ریلی آکاردئونی:
در این مکانیسم از ریل و متعلقات مربوط استفاده می شود ولیکن درب ها به روی هم جمع شده و فضای بیشتری جهت استفاده نسبت به درب های ریلی معمولی در کمد دیواری ایجاد می نماید. این مکانیسم دقت اجرای بالاتری نسبت به سایر مکانیسم ها داشته و حساست بیشتری را نیاز دارد. بیشتر مکانیسم های با برندهای متفرقه در بازار کیفیت خوبی نداشته و خیلی زود کارایی خود را از دست می دهند.