کمد دیواری ممبران :
اخیرا در جهت ایجاد تنوع بیشتر در درب های کمد دیواری از روش روکش کردن جدیدی به نام ممبران استفاده می شود که کمدهای ساخته شده با این نوع درب ها را کمد ممبران می نامند. از نظر قیمتی این کمد دیواری حد فاصل کمدهای فلت و چوبی هستند یعنی می توان ظاهر کلاسیک کمد را با قیمت کمتری نسبت به کمد چوب بدست آورد بدیهی است کیفیت روکش و شرکت ها و ماشین آلات مورد استفاده در کیفیت محصول نهایی موثر است.

کمد دیواری پروفیلی:
در این نوع کمد دیواری از درب هایی استفاده می شوند که از قطعات مختلف متصل شده به هم بوجود می آیند. اصطلاحا قطعه درب یک تکه نبوده و از کلاف دور و قاب وسط تشکیل می شوند. روکش آنها می تواند pvc یا چوب بوده ولیکن مغز قطعه MDF می باشد. کیفیت و ماندگاری بهتری نسبت به درب های فلت داشته و همچنین ظاهر پر کارتری دارد.

کمد تخت خواب شو:
در سالهای اخیر مکانیسمی به بازار آمده که می توان با استفاده از آن کمدی ساخت که قسمتی از آن به هنگام لزوم تبدیل به تخت خواب شده و مورد استفاده قرار می گیرد. این مکانیسم انواع مدل های مختلفی داشته و می توان با استفاده از یک مکانیسم با کیفیت اروپایی ، طراحی خوب و تولید و اجرای خوب یک تخت خواب و یک کمد دیواری را در کنار هم استفاده کرد.

دستگیره مخفی در کمد دیواری:
برای باز و بسته کردن درب های کمد دیواری و یا کشوها روش های مختلفی وجود داشته دارد ولیکن تولیدکنندگان با پیشرفت تکنولوژی و تغییر ذائقه ها مخصوصا در سبک های مدرن به دنبال راهی بودند که هم سادگی باز و بسته شدن درب رعایت شود و هم المان و آیتم بیشتری را در ظاهر اجرا شده دیده نشود. بدین منظور دستگیره مخفی که در واقع قسمتی از خود درب که با نوع اجرا تبدیل به بازکننده درب می شود بوجود آمد یعنی باز کردن بدون استفاده از دستگیره خارجی .