درب منزل، یکی از اجزای اصلی هر ساختمانی است که اگر به درستی انتخاب نشود، خسارات زیانباری را به منزل و حتی انسان‌ها وارد میکند. درب‌ها با توجه به دو عامل انتخاب می‌شوند. اولین و مهمترین عامل که از گذشته های دور تا به امروز مورد توجه بوده، امنیت و استحکام درب بوده است. در سالهای اخیر ، در کنار عامل استحکام، توجه به زیبایی درب هم اهمیت یافت. با توجه به گرایش انسان به زندگی در خانه هایی با دکوراسیون جذاب، تقاضا برای درب های جذاب هم افزایش یافت. با توجه به دو عامل بالا، فروش درب چوبی در سالهای اخیر بسیار افزایش یافته است. کاربرد درب چوبی در مکان های مختلف ، متفاوت است.

انواع درب چوبی

درب های چوبی انواع مختلفی دارد، اما این درب‎ها به دو دسته اصلی تقسیم‎بندی می‎شوند. درب چوبی مدرن و درب چوبی کلاسیک.

به طور کلی دکوراسیون و متریال مورد استفاده در ساخت منازل به دو صورت مدرن و کلاسیک وجود دارد. درب های چوبی نیز متناسب با این دو نوع سبک تولید میشود.

درب چوبی مدرن

درب های چوبی مدرن شامل درب‎های با سطح صاف و بدون طرح و گره و با هسته‌های توخالی یا تو پر ‎می‎باشد. برای دیزاین های مختلف از رنگ یا روکش چوبی بر روی آن استفاده میشود. از ارزانترین درب‎های چوبی به این درب های میتوان اشاره کرد. البته لازم است بدانید که انواع درب چوبی تو خالی ارزان تر از  انواع تو پر آن است.

درب چوبی کلاسیک

از مشخصه‎های خانه‎های کلاسیک به گرمای طراحی موجود در فضا میتوان اشاره کرد. از عواملی که به طراحی خانه گرما میبخشد استفاده از چوب  و رنگ های گرم در دیزاین است. درب چوبی با توجه به طراحی و رنگ گرمی که دارد این گرما را به منزل میبخشد. درب چوبی کلاسیک، دارای ویژگیهایی است که آن را برای استفاده در خانه‎های کلاسیک ضروری میکند. از ویژگی‎های این درب کلاسیک جزئیات پیچیده و طلایی و سطح چوبی گره‌دار آن است. با توجه به جزئیات زیادی که این درب ها دارند، برای انتخاب آن ها برای مکانهای مختلف باید دقت نمایید. جزئیات زیاد درب کلاسیک سبب ایجاد شلوغی در جلوه خانه میشود. برای انتخاب طرح مناسب درب چوبی منزلتان، متخصصین حرفه‎ای شرکت درب درسا ، به کمکتان خواهد آمد.

از ویژگیهای درب چوبی کلاسیک به بر جستگی ، قاب های فریم شده ، تونیکه چوبی ، کتیبه ، منبت کاری ، تاج ، زه وار ابزار خورده، روکوب و پشت کوب، دستگیره های لوکس و رنگ  پتینه اشاره کرد. مهمترین چوب برای ساخت این درب فاخر چوب روس یا راش، بلوط و گردو می باشد