درب چوبی

خصوصیات درب چوبی که در فضای زندگی به صورت روزمره از آنها استفاده می کنیم چگونه باید باشد؟

در واحدهای مسکونی و اداری ، درب های چوبی اتاقی و سرویسی با توجه به فضاهای محل نصب ، طراحی و تولید میگردد. درب چوبی علاوه بر زیبایی ، بایستی استحکام و یکنواختی تولید نیز داشته باشد. ارزان بودن درب در بیشتر موارد به معنای رعایت نکردن استانداردهای ساخت میباشد.

درب چوبی

درب چیست؟

درب چوبی برای جدایی فیزیکی یک مکان با مکان دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. درب بر اساس پایه های تاریخی و فرهنگی و اجتماعی تعریف می شود. مواد اولیه موجود در جوامع مختلف ساختار اصلی درب را به وجود می آورد و فرهنگ آن جامعه به آن شکل و فرم می دهد و با گذشت زمان کامل تر می شود. اجزا مختلف درب ها در مرور زمان و به اساس نیاز انسان ها به وجود آمده و شکل و فرم مربوط را به خود گرفته است. گاهی علائم موجود در درب ها به نشانه های تاریخی اشاره می کند که تاریخ شناسان در جستجوی خود از این نشانه ها استفاده می کنند. در طول تاریخ از فلز و چوب بیش از هر ماده دیگری برای ساخت درب استفاده شده و در بیشتر موارد ترکیب این دو ماده جز لاینفک تمام درب ها است. درب فقط یک جداکننده نبوده و گاهی یک سخن و گاهی یک عدد است.گاهی نشانی بوده از یک معمار و گاه صدایی بوده برای شناساندن. در هر صورت قسمتی بوده از یک بنا که در تکمیل آن بنا و به یادگار گذاشتن تفکر سازنده نقش مهمی را ایفا می کرده است.

اولین چیزی که یک نفر هنگام ورود به منزلش با آن روبرو می‌شود درب ورودی است. حالا شما تصور کنید این درب ، یک درب چوبی باشد. چه حس و حالی از آن مکان می‌گیرید؟

به جرات می‌توان گفت درب های چوبی درهایی هستند که همه ما با آن‌ها حس راحتی یا حضور در یک فضای دنج و کلاسیک را خواهیم داشت. برای همین است که درب های چوبی انتخابی مناسب برای در ورودی اداره ها ، آپارتمان ها و یا اتاق ها هستند. حالا در خرید درب های چوبی باید چه نکاتی را مدنظرمان قرار دهیم؟

درب چوبی

 

فاکتورهای مهم در انتخاب یک درب چوبی

برای انتخاب یک درب چوبی شما باید ، به مکان نصب درب، جنس و کیفیت ، روکش چوب ، قفل و دستگیره درب ، روش تولید و امنیت و عمر درب و در نهایت بودجه‌ای که می‌خواهید برای خرید درب چوبی اختصاص دهید توجه کنید. چون تمامی عواملی که گفتیم ، نقشی تعیین‌کننده در قیمت درب چوبی دارند. بیایید دقیق‌تر با این فاکتورها آشنا شویم.

اکنون با نگاهی به گذشته و تاریخ درب می توان گفت که اصول هنوز سر جای خودشان هستند ولی با توجه به تنوع و گستردگی مواد اولیه و ارتباط بین فرهنگ ها ، تنوع تولید درب نیز بیشتر شده است.

 

درب چوبی

درب ها را از یک زاویه دیگر هم می توان تقسیم بندی کرد:

درب های ورودی ساختمان و درب های داخلی

در درب های ورودی بیشتر مسائل هویتی و امنیتی را بایستی رعایت کرد ، تعریف یک واحد مسکونی و اداری در قدم اول با درب ورودی آن مشخص می شود که با دقت نظر در یک درب ورودی می توان به سبک زندگی ، فرهنگ ، تفکر و خیلی موارد دیگر از ساکنین اصلی آن پی برد در حالیکه درب های اتاقی دایره ی محدودتری دارند و از همه مهمتر بحث امنیت آنها نیز خیلی مهم نیست.

اگر درب ها را بر اساس جنسشان بخواهیم طبقه بندی کنیم درب های چوبی بیشترین محدوده استفاده را در تمام دنیا در بر می گیرند.

از درب های چوبی دست ساز تا درب های چوبی تولید شده در کارخانجات ، که تا حد زیادی بدون دخالت دست تولید می شوند. البته با پیشرفت تکنولوژی اکنون درب هایی تولید می شوند که همزمان که چوب را جزئی از مواد اولیه خود می دانند ولی از مواد طبیعی و مصنوعی مختلف برای گاه بهتر کردن پروسه تولید و گاه برای ارزان تر کردن تولید خود استفاده می کنند.

تولید کننده هایی که از روکش های طبیعی ، به جای خود چوب و نیز روکش های ساخته شده از مواد پلیمری که طرح و فرم چوب دارند ، استفاده می کنند.

این تولید کننده با استفاده از تکنولوژی پروسه تولید را کوتاه تر و اقتصادی تر می کنند و در جهت رفع نیاز بشر در جهت انجام پروژه ها ، بزرگ به او کمک می کنند. به طور قطع به یقین انجام پروژه های بزرگ و خیلی بزرگ، فروشگاه ها و مراکز تجاری عظیم با تکیه به هنر دست هنرمندان درب ساز مقدور نمی شود.

درب چوبی

راهنمای خرید درب های چوبی

برای خرید یک درب چوبی باید به جنس درب چوبی ، روکش درب چوبی ، دستگیره درب چوبی ، قفل درب چوبی و… توجه کرد و در نهایت در مورد قیمت درب چوبی تصمیم گرفت. پس نباید تمرکز ما فقط بر روی خرید درب چوبی ارزان باشد. اگرچه در مراکز فروش درب های چوبی در تهران قیمت‌های متفاوتی را می‌شود دید.

مرکز فروش درب چوبی در تهران

اگر به دنبال خرید درب های چوبی هستید میتوانید با شرکت های معتبر که دارای تجربه و رزومه تولید و صاحب سبک میباشند ارتباط برقرار کنید.

نظر شما درباره درب های چوبی چیست؟ به نظر شما چه عوامل دیگری برای خرید اینگونه درب ها مهم هستند؟ شما می‌توانید سوالات خود را با کارشناسان خبره ما در سایت درسا در در میان بگذارید یا از طریق بخش نظرات از تجربیات‌تان در خرید درب های چوبی بگویید.

درب چوبی

درب چوبی مدرن

دربها از اجزای اصلی هر ساختمانی هستند که علاوه بر تامین امنیت ، زیبایی به منزل می‌بخشد. درب مورد استفاده در اغلب خانه های ایرانی در دو دسته درب چوبی کلاسیک و درب چوبی مدرن قرار میگیرد. یکی از انواع درب ، که در سالهای اخیر مورد توجه قرار گرفته و متقاضیان بسیاری داشته درب چوبی مدرن است. شاید این عبارات را بسیار شنیده باشید اما به طور دقیق نمیدانید درب مدرن چه نوع دربی است. برای اینکه با این درب آشنا شوید ابتدا کلمه مدرن را برایتان شرح خواهیم داد و سپس به سراغ معرفی کردن درب چوبی شیک و مدرن خواهیم رفت.

مدرن واژه ای لاتین بوده که در واژه‌نامه دهخدا به معنای تازه باب شده و جدید می‎باشد. اما سبک مدرن در سالهای اخیر شامل طراحی ساده با سبک خاص میباشد. پیدایش ساختمان و درب مدرن را از کشور امریکا و در ۱۹۳۰ می‌دانند. در کشورمان نیز شروع این اتفاق از دوره قاجار و توسط معماران تحصیلکرده در خارج از کشور بودند. به دنبال پیدایش ساختمان مدرن ، درب مدرن چوبی هم متناسب با این آیتم‎ها ساخته شد. هنگام طراحی ساختمان و درب مدرن ، بیشتر از ظاهر آنها به فضا توجه میشود. درواقع نکته‌ای که هنگام ساختن درب مدرن توجه میکنند ، فرم آن است. در این نوع درب چوبی، از تزئینات و مصالح کمتری استفاده میشود.

درسال های اخیر نیز درب های ضد سرقت مدرن نیز پا به دنیای درب ها گذاشتند و بیشترین تقاضا را به خود اختصاص دادند. این درب ها به عنوان درب ورودی استفاده میشوند.از انواع درب مدرن به عنوان درب اتاق خواب ، محل کار ، ورودی ساختمان و حتی آشپزخانه نیز استفاده میشود.

درب چوبی

طرح درب چوبی مدرن

درب مدرن و شیک ، درب صاف با هسته توخالی بوده که سطح آن به دو صورت رنگ شده یا چوبی است. تو خالی بودن این دربها سبب قیمت ارزان آنها نسبت به سایر درب ها میباشد. ویژگی درب چوبی مدرن را ساده بودن آن دانسته اند. ساده بودن طرح این نوع از درب‎ های چوبی، سبب قابل استفاده بودن آنها برای تمامی دکوراسیون های منازل میباشد.

از دیگر انواع درب چوبی شیک و مدرن به استفاده از روکش طرح‎دار به جای روکش ساده میتوان اشاره کرد. از این نوع درب ، برای منازلی که از دکوراسیون های خاص بهره‌مند هستند ، استفاده میشود.

دربهای مختلفی در فضای خانه وجود دارد. اگر قصد خرید درب چوبی مدرن دارید ، پیشنهاد ما این است که برای تمامی فضاها این گزینه را انتخاب کنید. طرح درب چوبی مدرن بسته به این که برای کجا استفاده می‌شود ، متفاوت است.

لازم است بدانید که درب ورودی اولین جایی است که طرح آن در ذهن مهمان نقش میبندد و بر ذهنیت آنها نسبت به سایر فضاهای خانه تاثیر گذار است. به همین دلیل لازم است در انتخاب طرح و رنگ آن دقت بسیاری اعمال شود. یکی از طرح های جذاب درب مدرن برای ورودی استفاده از روکش چوب است که این طرح ، از گذشته های دور تا به امروز در اغلب‌ خانه های مدرن دیده میشود.

یکی از گزینه ‎ها برای طراحی درب چوبی مدرن ، استفاده از آینه یا شیشه در ترکیب آن است. همانطور که در تصاویر بالا مشاهده میکنید، استفاده از شیشه و درب چوبی با طرح ساده و رنگ قهوه ای سوخته ، جذابیت بی نظیری به فضای ورودی ساختمان بخشیده است.

درب

مدل درب چوبی مدرن

مدل درب چوبی مدرن بسته به فضای داخلی منزلتان نیز متفاوت خواهد بود. قبل از انتخاب مدل مناسب برای دربهای مختلف داخل خانه تان ، توصیه میکنیم با یک مشاور و معمار حرفه ای مشورت کنید. مشاوران مجرب درب درسا ، متناسب با سلیقه و دکوراسیون داخلی منزلتان مدل و طرح مختلفی را پیش رویتان خواهند گذاشت. این شرکت هر آنچه که مورد نظر شماست با بهترین کیفیت و قیمت مناسب برایتان فراهم خواهد کرد. در ادامه با انوع مختلف این دربها بسته به فضای مورد نظر آشنا میشوید.

درب چوبی

امنیت و عمر درب چوبی

عامل مهم دیگری که در انتخاب شما تاثیر گذار است امنیت درب های چوبی است.امن ترین درها،درب های چوبی ضدسرقت هستند که برای درب ورودی آپارتمان،درب ورودی اداره و… کاربرد دارند. این درب ها می توانند قفل های مولتی سیستم چهارده زبانه ، قفل چنگکی ، ورق های دوبل فلزی و…باشند که امنیتشان را افزایش می دهد.

قیمت درب چوبی

حالا با توجه به تمام عواملی که به اینجا گفته شد قیمت درب چوبی شما تعیین میشود !همانطور که تا اینجا دیدید شکل و جنس درب چوبی متناسب با جایگاهی که درش استفاده میشود متفاوت است.برای همین قیمت درب چوبی اتاق با قیمت درب چوبی ورودی آپارتمان خیلی متفاوت است . هرچه شما آپشن های بیشتری بخواهید قیمت درب هم بیشتر می شود. پس باید با توجه به بودجه تان انتظاراتتان را تنپیم کنید و ببینید که چه چیزی برای شما در انتخاب یک درب اولویت است.در این زمینه توصیه می کنیم.حتما نگاهی به کاتالوگ درب های چوبی درب درسا داشته باشید.

شرکت درب درسا، پذیرای سفارشات شما در طراحی داخلی

تا به اینجا لیست محصولات و خدمات شرکت درب درسا از جمله کمد دیواری و درب چوبی و کابینت مشاهده کردید. شما می توانید در هر زمینه ای که سوال یا نظری
داشتید با مشاورین ما از طریق وبسایت و اینستاگرام تماس بگیرید. شرکت درب درسا آماده است تا خصوصا در
این شرایط که ویروس کرونا مانع از پیشبرد رویاهای شما در زمینه طراحی داخل منزل تان است تمام
ایده های تان را با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی، با حقیقت پیوند بزند.

برای امتیاز به این پست کلیک کنید
[کل: ۱۴۵ میانگین: ۴.۹]